درباره ما

مقدمه

استقلال فرهنگی، سیاسی، اقتصادی هر کشوری کامل نمی شود مگر زمانی که استقلال کشاورزی بوجود آید. به همین دلیل بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در این مورد تاکید داشتند و میفرمودند " مسأله کشاورزی ما در راس امور است ". از طرفی در دین اسلام کشاورزی بعنوان کیمیای بزرگ شناخته شده است. در بررسی افکار امام خمینی (ره) در میابیم کشاورزی اولویت به امر بازسازی صنعتی دارد و بازسازی صنعتی را در امر مکانیزه کردن کشاورزی برای رسیدن به استقلال لازم و ضروری است.

شروع کار

بعد از سالهای جنگ و در دوران سازندگی با تکیه به رهنمودهای امام خمینی (ره) احساس ضرورت اقدام علمی و عملی در این زمینه، قسمتی از امکانات مصروف در تامین جنگ افزارها به سمت تولید ماشین آلات کشاورزی جهت نیل به خود باوری ، خودکفائی و خوداتکائی در امورات استراتژیک همچون کشاورزی سوق داده شد که نهایتاً کارخانه کشت گستر درسال 1372 فعالیت خود را در این مسیر شروع و با کادر مجرب و توانمند در این راه نیز گامها را همچون سالهای گذشته با شدت تمام و استوار تر توانست بردارد و با طراحی و نمونه سازی و یا بعضاً به روش مهندسی معکوس درتبدیل کشور عزیزمان ایران از کشاورزی سنتی به کشاورزی صنعتی و مکانیزه از هیچ تلاشی دریغ نکرده با الهام گرفتن از فرمایشات امام عزیز که فرمودند: "‌باید باورمان شود که ما می توانیم " قله های فتح را یکی پس از دیگری به میهن اسلامی به ارمغان آورد که در همان اوایل کار ، توانست با دریافت موافقت اصولی و پروانه بهره برداری جهت نيل به خودكفائي با روشهاي ذکر شده دستگاههاي عميق كار ديم ، بذركاركودركارآبي ، چاپر تكرديفه و همچنين دستگاه آبياري باراني سنترپيوت را يكي پس از ديگري به توليد انبوه رساند در همين اثناء ، نيز با در نظر گرفتن كيفيت و استانداردهاي منطقه اي و جهاني موفق به دريافت تائيديه هاي لازم از مركز تست زراعی كرج شد كه اين امر تلاش و كوشش ما و همكاران را براي توليد بهتر و بيشتر ميسور ساخت ، تا جائی که در سال 1383 با تغییر فاز جدید جهت غلبه بر تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی این حرکت با راهنمائی ها و مدیریت مرحوم جناب آقای مهندس خوشبوی شتاب بیشتری بخود گرفت و با تلاشهای شبانه روزی نیروهای کار آمد و مجرب و تازه نفس تیم همراه ایشان به اهداف عالیه دست یافتند.

مهندس رحیم خوشبو

مرحوم مهندس رحیم خوشبوی مدیر عامل فقید شرکت کشت گستر تبریز

تاریخچه

شرکت کشت گستر تبریز مفتخر است اولین و بزرگترین تولید کننده دستگاههای عمیقکار ، بذرکار کود کار آبی، چاپرتک ردیفه  و سیستم آبیارانی بارانی سنترپیوت میباشد که وسیعترین دایره مخاطبین و کاربران دستگاههای تولید شده ماشین آلات کشاورزی  در خاورمیانه را دارد. شرکت کشت گسترتبریز با تاکید بر تحقیق و توسعه در زمینه ادوات کشاورزی توانست در سال 84 تریلی پشت تراکتور و در سال 85 دستگاه خاکورز و در سال 86 دستگاه کشت مستقیم را در لیست محصولات تولیدی خود بگنجاند و در سال 87 علوفه خرد کن و در سال 88 دستگاه کولتیواتور را نیز به این لیست اضافه کند. بخش تحقیق و توسعه شرکت به همین بسنده نکرده و با تکمیل و بروزرسانی دستگاههای تولیدی توانست کیفیت تولیدات خود را افزایش دهد. در سالها اخیر با تغییراتی در دستگاههای کشت مستقیم توانست کشت مستقیم با کارنده های اسکنه‎ای – تیغه‎ای را به مشتریان خود عرضه کند و با کوچک کردن حجم دستگاه خاکورز آنرا برای استفاده در تراکتورهای کوچک ارائه دهد. در همه این سالها شرکت توانست با اخذ استاندارهای مختلف از مراکز معتبر داحلی و خارجی کیفیت کار و محصولات خود را به اثبات برساند و این مهر تاییدی برای برجسته بودن این شرکت از دیگر رقبای خود باشد .

 

 

استاندارهای مختلف

فعالیتها:

شرکت کشت گسترتبریز طبق مندرجات ذيل تا امروز به ياري خداوند متعال توانست ادوات کشاورزی محصول دست مهندسین و کاگران ایرانی را توليد و توزيع بنماید و در زمینه های دیگر نیز به یاری بخش صنعت کشور بشتابد و افتخار دارد که یکی از بزرگترین پیشکسوت های امر تولید ملی و کالای ایرانی می‏‎باشد. فعالیتهای تولیدی این شرکت بدین شرح میباشد :
1. حدود بيش از 30 هزار دستگاه عميقكارديمDD225
2. بذركاركود كار آبي بيش از 1500 دستگاه
3. دستگاه آبياري باراني سنترپيوت در شرایط اقلیمی مختلف کشور ( ازجمله آذربایجان شرقی و غربی ، زنجان ، گلستان ( شرکت شهید مطهری و شرکت کشاورزی ران ) ، چهار محال و بختیاری ، کرمانشاه ، کردستان ، شیراز ، سمنان ، تهران )  پروژه دشت عین خوش و همچنین کشورهای همجوار که بیش از17 سال در مزارع مختلف در حال بهره ‏برداری می باشند
4. چاپر تكرديفه درحدود 500 دستگاه
5. قطعات قطارهاي مسافري و باري شركت رجاء
6. قطعات تراكتور شركت تراكتورسازي
7. تريلر دنباله بند تراكتور5 تني 3 تنی
8. خاکورز حفاظتی و دستگاه بذرکار کودکار کشت مستقیم NT/G.M.225
10. بذر کار ریزدانه کار کشت کلزا.

11. کولتیواتور
12. علوفه خرد کن

13.کانکس درانواع و تیپهای مختلف که درکاربردهای متنوع ازجمله مدرسه اي یا کلاس درس ( به سفارش اداره كل تجهيز ونوسازي مدارس ) - كارگاهي – دفتري – خانه بهداشت روستائي – كانكسهاي مخابراتي براي سيستمهاي مخابراتي سيار و ماهواره اي و اتاقهای مهندسی و سرپرستی پروژه های فنی – عمرانی و معدنی مورد استفاده قرارمی‏گیرید درحال حاضرتولیدات این شرکت توانسته است قابلیت خود را درکشورهای همسایه در زمینه صنعتی وکشاورزی به اثبات برساند و به رقابت جدی با تولید کنندگان اروپائی و آمریکائی بپردازد.

 

نمایی از بخش تولیدی کشت گستر

 

علاوه از فعالیتهای صنعتی ذکرشده در بالا ، این شرکت با همکاری شرکتهای دانش بنیان در زمینه صنعت و کشاورزی تلاش نموده است همواره دانش فنی خود را به روز نماید و بابهره‏‎گیری از توانمندی های موجود در متخصصین دانشگاهی کشور نقش مثبتی در روند استقلال میهن اسلامی داشته باشد و با حمایت از پژوهشگران دانشگاهی به تجاری سازی ایده های دانشگاهی بپردازد.

 

نمایی از بخش تولیدی کشت گستر

نمایی از بخش تولیدی شرکت کشت گسترتبریز

پرچمداران

شرکت کشت گستر تبریز در طول حیات خود شاهد تلاشهای مدیران متعهد و از خود گذشته‌ای میباشد که همه آنها با تلاشهای خود توانسته‎اند تا به امروز این شرکت را در عرصه‎های داخلی و خارجی در صدر نگه داشته و گوی سبقت را از رقبای ریز و درشت خود برباید این شرکت از سال 72 از مدیریت جهادی و ایثارگرانه مهندس رحیم خوشبوی بهره مند بوده و تا سال 92 ایشان سکان دار این مجموعه بودند در سالهای 93 همزمان با درگذشت جناب آقای مهندس رحیم خوشبوی که ضایعه بزرگی برای کارکنان و خود این مجموعه بود یکی از مدیران سابق شرکت که مدیریت آقای مهندس خوشبوی را از نزدیک لمس کرده بود (آقای مهندس رسول اصغری) در سالهای 93 و 94 توانست در این سمت ایفای نقش کند و در سالهای 95 و 96 آقای مهندس کاظم مددی  از دیگر مدیران باسابقه و در سال 97 مدیریت آقای مهندس حسن حیدری را در این شرکت شاهد بودیم.

 

                              

               جناب آقای مهندس رسول اصغری                         جناب آقای مهندس کاظم مددی زکلوجه                             جناب آقای مهندس حسن حیدری

 

 مشخصات

عناوين

 توضیحات

نام شركت

كشت گسترتبريز

شماره ثبت

15925

نوع فعاليت

توليدكننده ادوات كشاورزي و صنعتي

تلفن و فاكس كارخانه

5 – 34 294 433 (041)

تلفن و فاكس دفتربازرگانی

04136370821-2  -  04136377088

سايت اينترنت :

www.KeshtGostartabriz.com

www.KeshtGostartabriz.ir

www.KeshtGostar.net

E-mail

Info @ KeshtGostartabriz.com

آدرس

 تبریز – کیلومتر 36 جاده تهران – حد فاصل قوری گؤل و کرگان، کد پستی کارخانه : 4759 9617 54

آدرس دفتر بازرگانی

تبریز – جاده تهران – نرسیده به سه راهی اهر – ساختمان فجر- پلاک 14    طبقه ی 2 – واحد 4


محل شرکت کشت گستر تبریز :

 

{phocamaps view=link|id=1|text=محل کشت گستر در روی نقشه گوگل}

 


اهداف و چشم اندازها

پیام مدیر عامل


Please publish modules in offcanvas position.